A tavaly nyári templomszentelési ünnep, valamint a szarvasi Szélrózsa Találkozón való éneklés jelentette az Echo együttes számára az első szárnybontogatást, amit idén márciusban egy önálló koncert követett a Zrínyi utcai gyülekezeti házban. Elmúlt ősszel pedig hatalmas lehetőséget kapott zenekarunk, amikor kiderült, hogy felléphetünk a drezdai Kirchentag evangélikus fesztiválon.
Azóta a csapat sokat gyakorolt és nagyon nagy izgalommal vártuk a külföldi fellépést.
A Drezdában töltött pár nap hatalmas élmény volt, hiszen egyikünk sem látott még egyszerre ennyi keresztény embert egy helyen. Rengeteg koncert, beszélgetés, illetve egyéb más program várt a több mint száztízezer résztvevőre. Már első este megtapasztalhattuk, valóban mennyi mindenkit megmozgatott a fesztivál, mikor az Elba partján több ezren gyújtottunk gyertyát és énekeltünk együtt.

A város hangulata is az egész csapatunkat magával ragadta, nagyon élveztük a sétálgatást a városban, a villamoson való éneklést, a régi barokk épületek látványát. Legjobbak talán azok a pillanatok voltak, mikor a zenekar hangszerekkel felszerelkezve kiült a sétáló utca padjára és saját, illetve mások örömére zenélni kezdett. A közös éneklések alatt nem csak az előttünk álló koncertekre tudtunk gyakorolni, de általuk még némi reklámot is sikerült csinálnunk magunknak.

Az első hivatalos fellépésünkön ugyan még viszonylag kis közönség előtt játszottunk, mégis akik ott voltak nagyon élvezték, hiszen végig velünk énekeltek és tapsoltak. Második koncertünk előtt azt hiszem, mindannyiunk nevében mondhatom, sokkal jobban izgultunk, hiszen nagyon sokan biztosítottak minket jelenlétükről. Nem is kellett csalódnunk, szinte telt ház előtt kezdtünk bele a zenélésbe. Az izgulást szerencsére az első szám után már átváltott a jó kedv és az egész fellépés alatt mosolyogva és vidáman játszottunk, annyira élveztük, hogy ott lehetünk. A koncert befejeztével mondhatni szóhoz sem jutottunk a látványtól - közönségünk állva tapsolt.
Saját zenéléseink mellett a többi magyar zenekar koncertjeire is ellátogattunk, mint például a Szélrózsa band vagy a Korall-sziget előadására, illetve esténként együtt zenélgettünk velük.
Bár sok csodás élményt szereztünk, mégis a legnagyobb pozitívumként azt emelném ki, hogy az együtt töltött idő alatt zenekarunk egy igazi csapattá alakult, akikkel így a sikereken és jó élményeken felbuzdulva nagy izgalommal várjuk a következő lehetőségeket...

Baranyay Zsófia