Evangélikusság Gyülekezet Templom Istentisztelet Lelkész Keresztség Konfirmáció Esküvő Temetés Hitünkról
Evangélikusság
Gyülekezet
Templom
Istentisztelet
Lelkész
Keresztség
Konfirmáció
Esküvő
Temetés
Hitünkről

Az Online Hittanról

illusztráció

Ezt az összefoglalót elsősorban azoknak szántuk, akik ritkán jutnak el a templomba és kevés alkalmuk nyílik résztvenni a gyülekezet életében. Elsősorban rájuk gondoltunk, akik szívesen kereszteltetik meg a gyermeküket és fontosnak tartják a konfirmációt, de csak karácsonykor és húsvétkor járnak templomba. Valamint azokra a fiatalokra is, akik bár egyházi esküvőre készülnek, nem ismerik igazán egyházunk életét.

Azokra is gondoltunk persze, akik minden vasárnap ott ülnek a templomban és fejből tudják az istentisztelet liturgiáját. Mégis, talán őket is érdekli, miért éppen úgy zajlik egy istentisztelet? Mit jelképeznek a templom tárgyai és miért hívják evangélikusnak a mi egyházunkat?

Az Online Hittan egy kicsit más, mint a gyerekeknek tartott hittanórák tananyaga. Használható lexikonként egy-egy téma gyors áttekintésére. Gyakorlati kézikönyvként is forgathatja, aki szeretne eligazodni az egyházi alkalmak között, például az istentisztelet és az esküvő menetében.

Kérdése van? Tegye fel egy lelkésznek!

Részletes tartalom

A bevezető
meghallgatása:
Hang: [modem] - [adsl]
Első fejezet:
Evangélikusság
Következő

Evangélikus oldalak
 Evangélikus egyház
 Déli kerület
 Északi kerület
 Nyugati kerület

Evangélikus Élet
 Luther Kiadó e-bolt
 Dunántúli Harangszó

Protestáns Honlap
 Luther élete

Nyitólap - Tartalom - Idegen szavak - Impresszum
© Magyarországi Evangélikus Egyház, Internet Munkacsoport 2004.
Az adatok kereskedelmi célra nem használhatók. Minden jog fenntartva. All rights reserved.
Technikai kérdések és megjegyzések: Webmaster
Az Online Hittan anyagának elkészítését az Informatikai és Hírközlési Minisztérium támogatta az eMagyarország program keretében.